Určite ste sa stretli už s tým, že prišla nová sezóna a s tým nastali aj nové zmeny či v počasí, v práci, ale i v móde a bytovom dizajne. Začali ste prerábať byt alebo dom, vykonali ste poriadne sezónne upratovanie, poprípade ste dokonca aj vymaľovali? Na záver vám ostali čisté okná, ale zívajú prázdnotou? Máme pre vás riešenie.

Aplikujte záclony

V nejednom bytovom textile nájdete záclony podľa vašich predstáv. Dnes záclony môžete nakúpiť i v tom najbližšom kamennom obchode vo vašom meste. Dlhé a výrazné záclony sa budú vynímať vo veľkých oknách a v priestranných miestnostiach. Taktiež v spálni splnia funkciu súkromia. Na webe je množstvo užitočných rád, ako vybrať záclony, aby sa vám do izby hodili.

Vo všeobecnosti je známe, že kratšie záclony pasujú do menších okien a pôsobia skôr ako dekoračný prvok. Takisto aj výber motívu, dĺžka a materiál záclon sú určujúcimi prvkami pri konečnom výsledku dizajnovania. Chladné odtiene voľte v miestnostiach, kde potrebujete odpočívať, tie svetlé a pestré v často navštevovaných. Vaše okná budú pekne ozdobené záclonami, ktoré dodajú nielen dávku súkromia, ale aj útulnosť.

Skombinujte závesy so záclonami

Ak už máte aplikované dlhé záclony vo veľkých oknách, môžete ich doplniť výraznejšími závesmi tak, aby sa k sebe patrične hodili. Ku príkladu vám môžeme uviesť napríklad obývačku, ktorá je ladená do studených tónov. Aby ste ju oživili, aplikovali ste dlhé biele záclony, ale stále tomu čosi chýba? Skúste k nim pridať nepriehľadné závesy teplej farby a o pestrosť máte postarané.

Taktiež môžete pridať pár doplnkov, ktoré so závesmi budú ladiť, a tak bude priestor pôsobiť jednotnejšie a útulnejšie. Ku kombinácii farieb si môžete pozvať odborníka alebo to skúste sami. Zadovážte si farebné koliesko, na ktorom uvidíte protiľahlé farby, a tak zistíte, ktorá sa hodí napr. k studenej modrej, či teplej červenej farbe. Jednoduchá pomôcka vám môže zmeniť život k lepšiemu.