Staršia generácia iste pamätajú „hopsakoule“ a matlakoule“ z ktorých fľakov na stene šalel nejeden rodič. Dnešné rodičia šalejú z množstva slizov, ktoré ich ratolesti úplne uchvátili. Kto nemá sliz akoby nebol a výrobcovia slizov hlásia rekordné tržby. Existujú však jednoduché návody, ako sliz, spoločne s vašimi deťmi, vyrobiť doma a urobiť si smiešny rodinné popoludnie.

Postup č. 1

Variant, ako vyrobiť sliz existuje hneď niekoľko, táto je najjednoduchšie.

Čo budete potrebovať:

Základom väčšiny slizov je tekuté lepidlo Herkules, ďalej budete potrebovať potravinárske farbivo alebo trblietky (tie sa hodí pri každom postupe), vodu a sódu bikarbónu.

Ako postupovať:

V miske zmiešajte dve lyžice Herkules a lyžicu a jednu lyžicu vody a dobre premiešajte. V tejto chvíli sa ešte nič nedeje. Pridajte do zmesi tretinu kávovej lyžičky a až v tejto chvíli začne hmota meniť svoju konzistenciu. Zmes začne hustnúť, pridajte farbu alebo trblietky, záleží na vás, ako bude váš sliz vyzerať. V tejto chvíli môžete sliz hniesť v ruke, rovnako klasické cesto. Pokiaľ bude sliz hrubý, pridajte trochu gélu na holenie. Sliz je hotový.

Postup č. 2

Druhý tip, ako vytvoriť sliz patrí medzi najlacnejšie.

Čo budete potrebovať:

K výrobe slizu vám postačí obyčajný kondicionér a kukuričný škrob.

Ako postupovať:

V miske zmiešajte šálku kukuričného škrobu s jedným šálkou kondicionéru a miešajte. Konzistencia po chvíli začne pripomínať sliz. Pridajte farbivo alebo trblietky a prepracujte rúk. Po chvíli je sliz na svete.

Postup č. 3

Ani tretí tip nie je príliš pracný alebo nákladný.

Čo budete potrebovať:

Obyčajný hustý šampón a zubná pasta vám postačí na výrobu slizu.

Ako postupovať:

Do misky dajte dve lyžice šampónu a pridajte pol lyžice zubnej pasty. Dôkladne miešajte minimálne jednu minútu. Pridajte potravinárske farbivo alebo trblietky a uložte aspoň na jednu hodinu do mrazničky. Zmrznutý sliz párkrát promo v ruke a zábava môže začať.