Mít ke svému byznysu web je důležité a k webu by neodmyslitelně měla patřit také internetová propagace. Web je třeba propagovat, aby měl návštěvníky a tím pádem i potenciální zákazníky. Někteří lidé se internetové propagace zbytečně bojí, protože je to pro ně výdaj. Je to ale nesmyslné uvažování, jde o investici, která vám umožní mít více zakázek a růst. Zajímá vás, na kolik vás propagace vyjde? Neexistuje univerzální částka, každý by měl investovat do propagace podle svých možností. Čím více investujete, tím většího se dočkáte efektu. Je však také třeba vybrat vhodné formy propagace, mělo by jít zejména o SEO a PPC.

SEO

SEO sice nemá okamžitý efekt, ale jeho význam je důležitý, protože díky němu budete pro potenciální zákazníky dohledatelní ve vyhledávání. Udělá se analýza klíčových slov, aby se zjistilo, jaká slova vaše cílová skupina vyhledává. Následně se na tato slova bude web optimalizovat, aby se postupně dostal na tato slova ve vyhledávání na přední pozice. Když toho web dosáhne, získá pravidelnou návštěvnost z vyhledávání. U SEO je důležité dbát na 2 faktory, ON page a OFF page. ON page je obsah, ten musí splňovat určitá kritéria, aby byl pro vyhledávače validní. Dále je třeba se starat o OFF page, to je popularita webu, u ní je potřeba správně budovat zpětné odkazy na jiných webech přes důležitá klíčová slova. Věnovat se online seo není lehké a vždy by to měla dělat zkušená agentura.

PPC

PPC má rychlý efekt, jde o cílený druh propagace, která může být spuštěna již do několika dnů. Pokud nevíte ppc reklamy – jak vypadají, stačí se podívat do vyhledávání a do obsahu webů, kde je uvidíte v mnoha podobách. Když se udělají dobře, jsou velmi atraktivní a snadno se postarají o rychlé zajištění návštěvnosti, Platí se u nich za prokliky a dobře se u nich reguluje rozpočet. Reklamní budget je ideální rozdělit mezi SEO a PPC. PPC vám poskytne zdroj návštěvnosti, než se naplno projeví efekt SEO a až se projeví naplno efekt obou propagací, budete si užívat skutečně vysokou návštěvnost. Oba druhy propagace vám zajistí agentura na seoconsult.cz.