Kachle sú najkrajším doplnkom každého domu. Mnoho ľudí si pre dom vyberie moderné spôsoby vykurovania, ale krásu krbu nedokáže nič vynahradiť. Keď v ňom zapraskat drevo a rozžiari sa oheň, vznikne príjemná atmosféra a horiaci krb je miestom, ktorým sa každý rád pokochá. Nejde samozrejme len o estetické hľadisko, krby sú predovšetkým účinným zdrojom tepla, stačí zakúriť a razom je v celom dome teplo. Ak disponujete krbom alebo krbovou vložkou, mali by ste vedieť, že existujú spôsoby, ako ich využívať ešte efektívnejšie.

Spoznajte teplovzdušné výmenníky

Keď sa v kachliach rozhorí oheň, väčšina ľudí si myslí, že najdôležitejším zdrojom tepla je samotný oheň a žeravý popol. Veľký zdroj tepla sa však nachádza ešte v spalinách, ktoré prúdia vaším komínom. Tieto spaliny obsahujú nezanedbateľné teplo. Teplota spalín je zvyčajne väčšie ako 300°C a bola by škoda toto teplo nechať len tak uniknúť. To je dôvod, prečo sa ku kachliam často obstarávajú teplovzdušné výmenníky. Úlohou teplovzdušného výmenníka je odobrať teplo zo spalín a vyžiť ho k ešte väčšiemu vykurovanie vašich priestorov.
Teplovzdušný výmenník sa dávajú medzi dymovod a môže byť použitý u rôznych druhov kachlí. Teplovzdušné výmenníky sú vám k dispozícii o rôznych veľkostiach i výkonoch. Môžete si ich zaobstarať v špecializovanom eshope Dymovody.eu. Pri každom výmenníka nechýba potrebné parametre, popis a tiež ilustračné fotografie.
Samotný eshop nepredáva iba teplovzdušné výmenníky, ale aj širokú škálu ďalších produktov, patria sem kachle, udiarne, grily, príslušenstvo a rôzne doplnky. Využite svoje kachle na maximum, ak ste o teplovzdušných výmenníkoch ešte nepočuli, môže sa pre vás jednať o skvelý spôsob, ako lepšie vykúriť svoj dom a ušetriť za výdavky na vykurovanie. Inšpirujte sa širokou ponukou eshopu a určite vyberiete vhodný výmenník i pre svoje kachle.