Pohled na vodní hladinu ozdobenou nádherně kvetoucím vodními květinami je pohled, který uklidňuje. Není nic snazšího, než si vytvořit svoje vlastní zahradní jezírko.

Základ

Pro základ můžete využít plastové vodní nádrže, kterých je v nabídce velké množství nebo můžete použít jako základ pružnou izolační fólii. Fólie vás nebude omezovat a lépe se s ní pracuje. Volte kvalitnější druhy, i když jsou cenově dražší, ale zase jsou zárukou dlouhé životnosti. Pod fólii je potřeba umístit speciální podložku nebo starý koberec. Zabráníme tak poničení fólie od ostrých kamínků.

TIP: Nahlédněte pod pokličku dřevostaveb od Haas Fertigbau

Příprava břehů

Dno s drobných kamínků je potřeba obestavět kameny větší velikosti. V okolí vodní plochy je vhodné nechat část břehů zarůst trávou a část upravit jako pláž, případně ke břehu položit větší, plochý kámen. Pokud chcete do zahrádky přilákat žáby, umožní vám to větší kusy dřeva, keře a poléhavé rostliny, které budou v blízkosti či dokonce na okraji jezírka. Nabídnou tak žábám dokonalou skrýš.

Výběr rostlin

Tomu je potřeba věnovat náležitou pozornost. Je nutno vybírat takové druhy, které zajistí přirozenou čistotu vody a zabrání výskytu řas, které vodu v jezírku zazelení. Významnou roli hrají lekníny. Jejich listy by měly poskytnout stín asi pro třetinu vodní plochy. Vybírat můžete lekníny různých velikostí.

Tipy na závěr

Hlídejte si pH, jehož optimální hodnota by se měla pohybovat v rozmezí 6,5 – 8,5. pro kontrolu si můžete pořídit jednoduchou sadu.

Jestliže má voda vysoké pH, obsahuje větší množství vápníku. Kyselost snížíte tím, že do vody zavěsíte sáček s rašelinou. Lze si také pořídit některý z přípravků pro úpravu vody. Ty jsou běžně k dostání v prodejnách s akvaristickými potřebami.